Return to Cover
Introduction
Tutorial
View Photographers
All Photographers
By Keywords
Alpha Index
View Illustrators
All Illustrators
By Keywords
Alpha Index
View Directors
Next Artist
Previous Artist
Open Workbook Portfolio
Feedback
Request Info
Visit workbook.com
2021 Illustrators & Animators
All
Illustrators
Browse by
Keywords
Alphabetical
List
Digital Compositing/Digital-Illustration
Hofkin, Bonnie
Bernardin, James (+11 Artists)
Bollinger, Peter (+12 Artists)
Davey, Allan (+11 artists)
heflinreps: Piven & Lora
Mayer, Bill
JSR Agency
Stauffer, Brian
Stauffer, Brian
Tong, Paul
Roberson, Jason
Muxxi
Schreiner, John
Soderberg, Kim
Harrison, Nancy
Beauvois, Nathalie
Voltz, Ralph
Shaw, Simon
Kayganich, Bob
Moore, David
O’Neil, Cat
Cen, Jun
heflinreps: Huang & Knox
Freeman, Owen
Bransfield, Dan
Santo, Rebecca
Lyons, Chris
Johnson, Kim
Beauregard, Christiane
Haake, Martin
Holcroft, John
Chapman, Cannaday
Rodriguez, Robert
Christoph, Jamey
Tosello, Jovanna Rebecca
Robertson, Michael
Langeland, Jacqui
Kessels, Claudi
Paraskevas, Michael
Besteman, Jackie
Salvati, Jim
Heiner, Joe & Kathy
Cocotos, Tom
O’Hara, Colleen
Noble, Steven
Asker, Niklas
Guidone, Joey
Bonasera, Giulio
Kirpach, Daria
Kerschbaumer, Julia
Dimilo, Michael
Questell, Adam
Allen, A. Richard
Bartlett, Jonathan
Bisaillon, Josee
D’Alessandro, Gaby
Gal, Susan
Lechien, Philippe
Milot, Rene
Ngai, Victo
Tabbutt, Steven
Buchanan, Nigel
Callery, Taylor
Cowan, Stephanie Dalton
Fredrickson, Mark
Godeassi, Anna
Reinfurt, Jon
Steinberg, James
Agent Bob
Baviera, Rocco
Davidson, Andrew
Green, Julia
Kopp Illustration
Lucas, Luke
Marcou, Alexis
McCaffrey, Brendan
Neale, Kim
Newsom, Tom
Phatt, Katt
Olbrysh, Ryan
Poked Studio
Shepherd, James
Talbot, Jim
Taylor, Dahl
Lefevre, Antonin
Peter POP Art Agency
Cutler, Dave Studio LLC
Bomboland
Bonaque, Borja
Borge, Richard
Chaisson, Charles
Chung, Christina
des Bellons, Lili
Fontaine, Tallulah
Garcia, Ryan
Infante, Stefania
Kalorkoti, Eleni
Kim, Hokyoung
Ish-Shalom, Maya
Lee, Dongyun
Lee, Mikyung
Lin, Daren
Lli, Yulong
Mai, Weitong
Meyer, Zach
Nuovo, Avalon
Petersen, Eric
Poloni, Giordano
Ramos, Oscar
Ruan, FeiFei
Seiler, Jason
Stone, Chase
Tang, Wenjia
Wong, Rose
Tsong, Jing Jing
Lanksbury, Grace
Naylor, Jason
Marr, Laura
Masunouchi, Asako
Andrews, Chris
Garner, Conrad
Pinky
Crush
Welsh, Patrick
Williamson, Alex
Archer, Andrew
Lovell, Andy
Gralingen, Christian
Brickley, Corey
Mahoney, David
Fuentes, Eduardo
Moreno, Gabriel
Debut Art
Infomen
Carey, James
Wilson, Joe
McKenna, Josh
Metz, Justin
Sheehan, Lisa
Wolski, Marcin
Loeffler, Max
Webb, Neil
Dartford/Flip CG, Matthew
Burston, Oliver
George, Patrick
Crowther Associates, Peter
Horvath, Peter
Chivers, Sam
Falconer, Sam
Kerr, Sam
Prades, Simon
The Red Dress
Webb Creative
Baker, Andrew
Talbot, Myles